Cariere

Pozitie: Consultant vanzari | Tip: Part-time (6 ore) sau Full-time (8 ore) | Locatie: Brasov

ProAlpin este unul din cele mai apreciate magazine cu echipament montan atat in mediul online, cat si offline prin intermediul magazinelor din Sibiu si Brasov.

ProAlpin este importator exclusiv si direct pentru branduri ca: Bergans of Norway, Warmpeace, Hannah, Lomer, Robens, Easy Camp, Otwell, Prima etc.

De mai bine de 5 ani oferim clientilor nostri produse tehnice de calitate superioara concomitent cu servicii si consultanta profesionista in alegerea echipamentelor de munte si camping.

Responsabilitati principale

- intampinarea clientilor si prezentarea gamei de produse in mod profesionist atat in magazin cat si telefonic
- preluarea, aranjarea, pregatirea produselor pentru vanzare si actualizarea preturilor in magazin
- implicarea activa in promovarea si vanzarea produselor companiei in mediul online si offline
- implicarea activa in atingerea targeturilor de vanzari
- efectuarea tuturor operatiunilor de vanzare (emitere documente fiscale, incasare, completare certificate, traduceri descrieri etc.)
- gestionarea comenzilor online (pregatirea si ambalarea coletelor si a tuturor documentelor de transport)
- mentinerea curateniei si ordinii in magazin

Cerinte

- pasiunea si exeprienta pentru drumetii montane constituie un avantaj
- minim 6 luni experienta in vanzari si/sau consultanta clienti
- capacitate sporita de invatare, sinteza si comunicare
- limba romana scris si vorbit corect
- limba engleza minim nivel mediu
- capacitate de adaptare rapida si atitudine pozitiva
- persoana autonoma, cu dorinta de dezvoltare personala si profesionala
- spirit de echipa, atitudine proactiva si flexibilitate
- cunostinte de operare PC, MS Office
- minim diploma de Bacalaureat

Cum aplici

Trimite CV-ul tau la adresa office@proalpin.ro.